TV Podhale
facebook
Aktualne ceny paliw
  • 5.22
  • 5.18
  • 5.52
  • 5.38

Aktualności

Moto Service głównym sponsorem KS Szarotka Nowy Targ !!!

Data dodania: 16 wrzesień 2010, Czwartek / Ilość wyświtleń: 6780

W Hotelu Ruczaj doszło do historycznego wydarzenia. Po raz pierwszy w Nowym Targu, przy fleszach aparatów fotograficznych i w obecności dziennikarzy, podpisano umowę sponsorską. Tym samym wielokrotny mistrz Polski w unihokeju już oficjalnie nazywa się "KS WORWA Szarotka Nowy Targ". Cieszymy się, że udało się nawiązać współpracę z tak znanym i utytułowanym klubem jakim jest Szarotka. Liczymy na obustronne korzyści oraz przede wszystkim na kolejne sportowe sukcesy nowotarskich unihokeistów.

Klub powstał w 1998 roku, kiedy to grupka kolegów z jednego osiedla postanowiła zgłosić drużynę do rozgrywek o mistrzostwo Polski w unihokeju (floorball). Jak na debiutanta drużyna spisała się doskonale i na turnieju finałowym w Piasecznie w maju 1998 r. zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. W 1999 roku drużyna Szarotki zdobyła na nowotarskim lodowisku srebrny medal Mistrzostw polski uznając jedynie wyższość drugiej nowotarskiej drużyny Podhala.

Przed sezonem 1999/2000 KS Szarotka połączyła się z KS Oldboys Nowy Targ. Celem owej fuzji miało być zdetronizowanie Podhala Nowy Targ, które od kilku lat było najlepszą polska drużyną. Plan powiódł się znakomicie i w czerwcu 2000 roku po pasjonującym finale Szarotka pokonała Podhale 4-3 zdobywając pierwszy w historii klubu tytuł Mistrza Polski.

Kolejne lata to nieprzerwana dominacja Szarotki w Polskim unihokeju i dziesięć zdobytych tytułów z rzędu. Szczególnie 3 sezony tj. 2001/2002, 2004/2005 i 2008/2009 przeszły do historii polskiego unihokeja, gdyż drużyna nie straciła w rozgrywkach żadnego punktu deklasując rywali, a w pewnym momencie była niepokonana przez blisko 2 lata. Wyjątkowy był także rok 2004 kiedy to Mistrzostwo Polski zdobyły wszystkie sekcje unihokeja KS. Szarotka - seniorzy, seniorki oraz juniorzy.

W 2003 roku Szarotka po raz 3 stanęła do rywalizacji o klubowy finał Pucharu Europy. Niestety tym razem na drodze do awansu stanęły drużyny mistrza Rosji oraz Czech.
W sierpniu 2006 roku drużyna odniosła ogromny sukces awansując do 1/16 największego turnieju unihokeja Czech Open w Pradze.
Drużyna w okresie swego działania wychowała wielu reprezentantów kraju, którzy na licznych turniejach, w tym Mistrzostwach Świata seniorów i juniorów, odgrywali czołowe role, stanowiąc o sile narodowej drużyny.