TV Podhale
facebook
5.29
5.24
5.55
5.44

Aktualności

OPIS NASZEJ NOWEJ INWESTYCJI

Data dodania: 23 lipiec 2015, Czwartek / Ilość wyświtleń: 14397

Pomysł na budowę Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów zrodził się już ponad dziesięć lat temu. Było to krótko po otwarciu obecnie działającej SKP, kiedy było już pewne, że nowe przepisy nie pozwolą jej nigdy stać się stacją okręgową. Budowa "okręgówki" była marzeniem założyciela firmy, Adama Worwy, jednak ciężka choroba, a potem śmierć przerwała proces projektowania budynku. Pomysł powrócił na wiosnę 2009 roku, lecz tym razem postanowiono zbudować budynek maksymalnie funkcjonalny oraz wykorzystujący maksimum przestrzeni. Założenia przy projektowaniu były trzy: linia zabudowy musi być wyrównana z obecnym warsztatem, wykonane muszą być dwie kondygnacje podziemne (przechowalnia opon daje możliwość obsługi flot), jedno stanowisko diagnostyczne musi zostać zastąpione dwoma - w tym jedno działające jako hamownia. Całość projektu jest realizacją strategii firmy, która została zawarta w dysertacji mgr/MBA Łukasza Worwy w 2007 roku. Ostatecznie powstaną tam następujące nowe usługi:

1) Badanie techniczne samochodu o DMC przekraczającym 3,5 t - takim samochodem może być samochód ciężarowy, autobus miejski, autokar, ciągnik siodłowy z naczepą, ciągnik siodłowy z cysterną (podlegający i niepodlegający międzynarodowym przepisom ADR), samochody ciężarowe z rampą samowyładowczą bądź hydraulicznym dźwigiem samochodowym (HDS), zwyżki czyli samochody ciężarowe z podnośnikami koszowymi itp. Na dzień dzisiejszy wszyscy diagności są gotowi do pracy w nowych warunkach, odbyli kursy doskonalące w kierunku wykonywania badań technicznych pojazdów powyżej 3,5 t. Badanie ww. samochodów zasadniczo różni się od badania samochodu osobowego - większe samochody mają więcej systemów zabezpieczających takich jak ograniczniki prędkości, zwalniacze, systemy kontroli pracy kierowców (cyfrowe i analogowe tachografy). W samochodach ciężarowych bardzo często montuje się też urządzenia podlegające zewnętrznym sprawdzeniom przez takie instytucje jak Transportowy Dozór Techniczny czy Urząd Dozoru Technicznego. Są to różnego rodzaju zbiorniki ciśnieniowe oraz urządzenia hydrauliczne ułatwiające pracę kierowcom. Mimo różnic w sposobie i procedurze wykonywania badań technicznych zarówno samochody osobowe jak i ciężarowe podlegają tym samym przepisom i rozporządzeniom wykonawczym.

2) Usługa badania samochodu na hamowni - dzięki tej usłudze klienci dostaną możliwość zbadania mocy silnika oraz jego momentu obrotowego. Na chwilę obecną nie ma możliwości, aby wykonać takie badanie na Podhalu, a jest to kluczowa sprawa po założeniu instalacji gazowej bądź wykonaniu tuningu silnika.

3) Usługa badania samochodu pod kątem uszkodzeń lakierniczych i blacharskich. Ta usługa będzie rozwijana po wykonaniu budynku i uruchomieniu OSKP i dwuosiowej hamowni. Wykonywanie zdjęć z filtrami fotograficznymi będzie dopiero pierwszym krokiem. W dalszej kolejności planuje się skanowanie całego pojazdu metodą optyczną aby móc ocenić osiowość samochodu oraz ewentualne przeszłe uszkodzenia. Planowane jest także wykonywanie zdjęć podzespołów samochodowych i ich odtwarzanie na drukarce 3D (odwrotność modelowania CAD).

4) Usługa wynajmu powierzchni - jak wcześniej wspominano budynek ma w sobie mieścić, oprócz OSKP i dwuosiowej hamowni oraz magazynów także poważną działalność handlową. Bardzo byśmy chcieli aby była to działalność motoryzacyjna. Liczymy, że dzięki temu nasza firma stanie się prawdziwym centrum motoryzacyjnym, którego nie powstydziłoby się niejedno duże miasto.

5) Przechowalnia opon - będzie ona mieć 90 m. kw. albo 220 m. kw. Usługa przechowywania opon jest szczególnie ważna dla firm, które nie mają możliwości trzymania tak dużych gabarytowo przedmiotów w swoich magazynach, często opony są źle przechowywane albo wręcz gubione przez personel firm. Oferując usługę przechowywania klientowi jego opon firma bierze odpowiedzialność za ich prawidłową identyfikację, odpowiednie składowanie w optymalnej pozycji i temperaturze oraz ponowne przetransportowanie we wskazane miejsce, gdy samochód będzie miał zmieniane opony.

Budynek jest już w zaawansowanym stopniu realizacji. Jeżeli obędzie się bez niespodzianek planujemy oddać go do użytku do końca bieżącego roku.
Osób online: 2